Poraz Hajduka na Rujevici

Nogometaši Hajduka izgubili su u utakmici koja je bila “biti ili ne biti” za zadržati korak s konkurencijom i šansa da smanje zaostatak na 4 boda, ali novim porazom su sada pali na zaostatak od 10 bodova za vodećom Rijekom i praktički više nemaju šansi za osvajanje naslova. Domaćini su slavili 1:0 i ostvarili velika tri boda u borbi za naslov.

Iako je Hajduk trebao ići na pobjedu, krenuli su vrlo defenzivno s Moufijem, Uremovićem, Elezom i Diallom u obrani kako bi zatvorili sve prijetnje Rijeke koje dolaze od krilnih igrača Pjace i Pašalića te Fruka i Marića. Hajduk je uspio umrtviti igru i do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnijih šansi protivnika, ali također i još manje šansi Hajduka. “Bijeli” su u drugom poluvremenu primili gol nakon greške obrane i povratka više nije bilo. Ušao je u igru pred kraj i Perišić, koji je pokazao klasu, ali nažalost nije iskorištena prilika koju je servirao Trajkovskom. Slaba je to utjeha za ovu utakmicu, ali budi nadu u ono što ćemo moći gledati od Ivana u budućnosti.