Nakon prve pripremne utakmice izjave su dali trener Gonzalo Garcia i dvostruki strijelac Michele Šego.
Gonzalo Garcia
– Uvijek je lijepo pobijediti, trebamo imati pobjednički mentalitet. Igrali smo protiv teškog protivnika, prošle godine su igrali Konferencijsku ligu, prošli su grupu. Kada je utakmica postala divlja, u trenucima nam je bilo teško. Sveukupno, odigrali smo dobro. Stvarali smo prilike, nismo primili pogodak – kazao je Urugvajac, pa dodao:
– Imali smo dobru energiju. U većini prvog dijela smo bili dobri, tek na kraju smo izgubili energiju. U drugom dijelu smo napravili neke pogreške jer su neki igrači novi, mladi. Ali energiju smo imali, bili smo agresivni, pritiskali smo. To nam je cilj.
Brruti je debitirao za Hajduk.
– To je igrač koji ima kvaliteta. Ima dobru lijevu nogu, dobro izvodi prekide i snažan je. Dobro je odradio ono što smo od njega tražili. Treba učiti, pogotovo način na koji igramo, način na koji pritišćemo. Sviđa mi se što je osvojio puno duela. To nam je nedostajalo u prošlosti. Ima prostora za napredak, zadovoljan sam.
Ovo je bio prvi dan priprema, jutros ste imali trening. Nastavljate u tom ritmu?
– Naravno. Trenirali smo dvaput dnevno već. Intenzitet priprema je visok, veći nego prošle sezone. Sviđa mi se kako treniraju, kako rade svaki dan. To trebamo zadržati – zaključio je Garcia.
Michele Šego
Nakon prve pripremne utakmice i uvjerljive pobjede protiv Shkendije (4:0), dvostruki strijelac Michele Šego je rekao:
– Mislim da smo u oba poluvremena kontrolirali utakmicu. Dobro smo povezivali dodavanja, slagali akcije… Mogli smo slaviti i s većim rezultatom, ali najvažnija je pobjeda.
Shkendija je ozbiljna ekipa koja je imala jako dobru sezonu u Europi.
– Dosta je teško bilo igrati protiv njih. Vidjeli smo da su prošli grupu Konferencijske lige. Poštovali smo ih, ali igrali smo svoju igru i pobijedili smo. Okrećemo se sada sljedećoj utakmici.
Prvi dan u Sloveniji, a odmah trening i utakmica.
– Da, intenzivno je. Sutra će se nastaviti tako, imamo dva treninga. To su pripreme, noge su malo teške, ali tako treba biti – zaključio je Šego.

